Лауреатом премії Вацлава Гавела за внесок у захист прав людини став керівник грозненського відділення правозахисного центру “Меморіал” Оюб Тітієв.

Про це повідомляє Парламентська асамблея Ради Європи.

“Ця премія є визнанням тієї роботи, яку здійснюють він сам і “Меморіал”, — сказала під час вручення премії голова ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є.

Вона також попросила передати Тітієву, що ПАРЄ повністю його підтримує, а також вважає, що його робота “надзвичайно важлива” для асамблеї.

Зазначимо, що премію замість Тітієва отримав голова ради “Меморіалу” Олександр Черкасов. Він зачитав листа від правозахисника, у якому той подякував за “настільки високу премію”.

До слова, Тітієв став уже шостим лауреатом премії Вацлава Гавела з прав людини.

На початку січня 2018 року у Чечні Тітієва затримали правоохоронці і він досі перебуває під вартою. Його звинуватили у зберіганні наркотиків. Після арешту сім’я правозахисника виїхала з Чечні.

Засновниками премії є Бібліотека Вацлава Гавела, фонд “Чартер-77” і ПАРЄ. Лауреат премії отримує диплом і матеріальну нагороду 60 тисяч євро, які надає уряд Чехії.

Вацлав Гавел починав свою діяльність як драматург і публіцист, він також брав участь у громадянській ініціативі “Хартія-77”, учасники якої закликали дотримуватися прав людини. Гавел також був останнім президентом Чехословаччини і першим президентом Чехії.

Як відомо, у січні представники влади Чечні заявили, що поліція знайшла в автомобілі Тітієва пакет із приблизно 180 грамами марихуани, а член Чеченської ради з прав людини Кеда Саратова вказала, що активіста підозрюють у перевезенні наркотиків.

Водночас, Держдепартамент США заявив 10 січня, що стурбований повідомленням про арешт активіста, назвавши цю подію «останньою в ряду повідомлень про порушення прав людини у Чечні».