Слухання були перенесені, оскільки суд призначив розслідування стосовно охоронців собору. Активістки заявили, що до них застосували силу, зокрема, одній з дівчат зламали зуб.

Адвокат Патрік Клугман зажадав провести експертну оцінку дзвонів, щоб перевірити, чи дійсно вони були пошкоджені в ході акції. За даними видання Le Figaro, суд ці вимоги відхилив.

Нагадаємо, сьогодні, 13 вересня, суд Парижа почав судовий розгляд у справі української феміністичної організації Femen

9 активісток організації звинувачують у «нанесенні в ході спільних дій збитку місцю релігійного культу».

Йдеться про акцію, яку феміністки провели в кафедральному Соборі Паризької Богоматері 12 лютого цього року.

Тоді, після зречення від престолу Папи Римського Бенедикта XVI , активістки оголились перед парафіянами і туристами. Дівчата скандували «Папи Римського більше немає» і «Прощай , Бенедикт» . Вони також пошкодили церковне начиння і нові дзвони собору. Порушниці правопорядку також вигукували гасла на підтримку одностатевих шлюбів.

Позивачем на нинішньому процесі виступає настоятель Собору Паризької Богоматері архієпископ Патрік Жакен. Він вимагає від Femen компенсації в 6 тис євро за ремонт пошкодженого дзвону «Марсель», а також виплати одного символічного євро за завдані моральні збитки.

Втім, за французькими законами за такого роду дії активісткам може загрожувати тюремний термін до п'яти років і штраф до 75 тис євро.

Джерело: Кореспондент