Про це повідомили у прес-службі МВС України.
Внаслідок масштабних лісових пожеж у серпні 2012 року на Херсонщині вигоріло 1085 гектарів низового та верхового лісу.
Винуватцем лиха став 50-річний пастух, який необережно кинув недопалок у пісок, перемішаний з сухою травою. Спочатку він намагався загасити вогонь самотужки. Та коли обпікся, то втік і 2 дні переховувався у виноградниках, де його затримали міліціонери.
Для боротьби з пожежею одразу ж було розгорнуто роботу оперативного штабу. Урядову комісію з ліквідації пожежі та її наслідків в області очолив Прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Були відряджені майже тисяча працівників міліції, які разом з працівниками інших структур боролися з лісовими пожежами та їх наслідками у кількох районах області упродовж чотирьох днів.
Міліціонерам допомагали військовослужбовці внутрішніх військ трьох областей України. У локалізації пожежі була задіяна авіація.
Було розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.245 Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».За словами пастуха, він не очікував, що кинутий недопалок призведе до таких наслідків. Але не зважаючи на щиросердне каяття, наступні 5 років чоловік проведе у в’язниці.