Том Хеффернан і Теренс О'Ніл порівняли групу активних курців з двома групами людей, які не палять. В одну з груп увійшли ті, хто регулярно дихав «чужим» димом, а в іншу — ті, кому не довелося побувати пасивним курцем. Люди, які не палять, але жили з курцями чи проводили з ними час (наприклад, у спеціально відведеному місці для куріння), змушені були дихати тютюновим димом в середньому по 25 годин на тиждень протягом чотирьох з половиною років.

Всі три групи було протестовано на хронологічну і подієву пам'ять. Виявилося, що пасивні курці забули майже на 20% більше, у порівнянні з тими, які не були пасивними курцями, а активні курці — на 30%.

Автори роботи нагадують, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пасивне куріння може мати серйозні наслідки для здоров'я людей, які самі ніколи не курили.

Результати цьогорічного дослідження підтверджують, що пасивне куріння негативно впливає на повсякденні когнітивні функції. Тепер, щоб краще зрозуміти зв'язок між пасивним курінням, проблемами зі здоров'ям і пізнавальними функціями, належить провести ще ряд досліджень.

Результати роботи буде опубліковано в журналі Addiction.

Джерело: Лента