Про це Патріарх Філарет сказав під час візиту в Донецьк, інформує сайт УПЦ (КП)

Патріарх вважає, що різниця між УПЦ (МП) і УПЦ (КП) лише у тому, що Київський Патріархат поки що не визнає всі Помісні Православні Церкви. Однак це явище тимчасове, бо рано чи пізно українські Церкви об’єднаються.

«Всі православні Церкви, які виникали після розпаду імперій, довгий час на визнавали – Сербську, Грузинську, Грецьку, Болгарську... і Російську. Причому, Російську церкву не визнавали довше, ніж всі інші – 141 рік! Але вона ці сто сорок років існувала, як Церква і було духовне життя, були монастирі, подвижники, Церква виростила святих. Тому невизнання великої біди для Церкви не приносить. І нас не визнають тимчасово. Це залежить від того, як швидко ми об'єднаємося з МП в єдину православну українську Церкву», – зазначив Глава Київського Патріархату.

Глава УПЦ КП повідомив, що підготовка до переговорів з УПЦ (МП) розпочалась ще за Патріарха Алексія ІІ, але коли РПЦ очолив Кирил, то усі перемовини зупинилися.

«Він ставить за мету не об'єднання, а ліквідацію самостійності та незалежності УПЦ Московського Патріархату. Зараз в УПЦ (МП) йде боротьба – одні хочуть, щоб Церква була самостійна і незалежна, а інші – щоб вона була частиною російської Церкви. Але все залежить, головним чином, від Бога. Коли Господь створить відповідні умови, тоді відбудеться об'єднання в одну українську православну Церкву. Те, що це відбудеться, у мене жодних сумнівів немає», – запевнив Патріарх УПЦ КП Філарет.