Як зазначає прес-центр Київської Патріархії, 14 червня 2014 р. сталися відразу дві особливо трагічних події – від нападу терористів загинули українські десантники та льотчики в Луганську і прикордонники у Маріуполі. Президентом України Петром Порошенком оголошено загальнодержавну жалобу.

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет благословив у наступаючі дні під час богослужінь посилено підносити молитви за упокоєння душ загиблих захисників нашої держави. «Вони віддали своє життя, захищаючи Україну від нападу зовнішнього ворога, від нападу російських сил, а також їхніх поплічників з числа зрадників нашого народу. Тому наш спільний обов’язок, як християн і як патріотів – підносити молитви за загиблих українських воїнів» – зазначив Патріарх.

«Також ми повинні молитися за здоров’я і вилікування поранених та просити Бога, щоби Він оберігав всіх, хто зараз бореться за мир в нашій державі, за незалежність і краще майбутнє України» – наголосив Предстоятель Київського Патріархату.

Святійший Владика також висловив співчуття рідним і близьким загиблих воїнів та закликав молитися про них. «Зараз пройняті болем серця рідних і близьких загиблих воїнів. Для них це невимовне горе, це трагедія – втратити сина, чоловіка, батька, близьку людину. Тому ми повинні підтримати їх, в тому числі своєю молитвою» – переконаний Патріарх Філарет.

Особисто Предстоятель Київського Патріархату 15 червня після недільної літургії у Володимирському кафедральному соборі столиці звершить панахиду за упокій загиблих захисників Вітчизни.

Як писав «Вголос», на борту літака Іл-76, який вчора вночі терористи збили в аеропорту Луганська, перебували 49 українських військових. Усі вони загинули.

Сьогодні в Україні день жалоби.