Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря заявив, що не виключено, що патріарх Російської православної церкви Кірілл, який у радянські часи співпрацював із Комітетом державної безпеки, досі залишається під впливом спецслужб РФ.

Про це він сказав під час спілкування з вірянами у чаті на сайті "Главред"

Перед цим у нього запитали, чи вважає він патріарха Кірілла справді віруючою людиною, чи працівник КДБ не може бути істинно віруючим?

На це Зоря відповів, що не сумнівається у тому, що Кірілл є віруючим, але часто він буває засліплений політичними розрахунками та владолюбством, повідомляє "Українська правда".

"Що стосується співпраці з КДБ, то слід розуміти, що в Радянському Союзі єпископ не міг не співпрацювати з КДБ, бо без дозволу цієї структури не можна було діяти легально. Однак одні єпископи йшли на таку співпрацю заради блага Церкви, а інші, навпаки, працювали на КДБ, використовуючи своє церковне становище", — сказав представник УПЦ КП.

Він додав, що людина, яка сама викрила і виявила свої зв’язки з КДБ, не може надалі бути співпрацівником і з усіх ієрархів РПЦ лише патріарх Філарет не раз ясно і прямо розповідав про те, яка була співпраця з КДБ, і чому вона полягала.

"Патріарх Кірілл ніколи не визнавав, що він співпрацював із КДБ, що дає підстави вважати, що він і досі залишається під впливом російських спеціальних служб", — наголосив владика.