Про це йдеться у Фейсбуці посольства України в Болгарії.

«Посольство України в Республіці Болгарія обурене антиукраїнськими висловлюваннями Патріарха РПЦ Кирила в ефірі програми «Още от деня» Болгарського національного телебачення 1 березня ц.р. Твердження Патріарха про «громадянську війну» на Донбасі розглядаємо як антиукраїнську провокацію», - наголошується у тексті заяви.

Посольство нагадує, що Російська Федерація, здійснивши тимчасову окупацію АР Крим та частини Донецької та Луганської областей, грубо порушила норми та принципи міжнародного права, у т.ч. Статут ООН. Це, зокрема, підтверджується в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» A/RES/68/262 від 27 березня 2014 р.

Крім того, ухвалені в 2016 та 2017 роках Генеральною Асамблеєю ООН резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)» справедливо визнають Російську Федерацію державою-окупантом.

Міжнародна демократична громадськість не має жодних сумнівів, що окупація частини Донбасу була ініційована та здійснена винятково РФ, яка активно заохочує та всіляко підтримує незаконні терористичні формування бойовиків - зброєю, кадровими військовими без розпізнавальних знаків, військовою технікою, «гуманітарними конвоями», які мають негуманітарне призначення та наповнення.

Посольство України в РБ висловлює жаль у зв'язку з тим, що Болгарське національне телебачення було використано керівництвом РПЦ, як трибуна для оприлюднення відверто антиукраїнських заяв, синхронізованих з офіційною позицією Кремля.