Про це Юрій Павленко повідомив сьогодні під час зустрічі з батьками учнів Класичної гімназії при ЛНУ імені Івана Франка, інформує кореспондент Вголосу.

Юрій Павленко наголосив, що він розцінює ситуацію у польському аеропорту, як порушення прав українських дітей, як жорстоке поводження з дітьми з боку польської авіакомпанії LOT та інших служб, які за це відповідають.

Уповноважений з прав дитини проінформував, що Міністерство закордонних справ вже розпочало всі необхідні дипломатичні заходи.

«Я вимагатиму службових розслідувань як польських, так і українських служб. І, звичайно, дітям та супроводжуючим особам повинна бути видана максимальна фінансова моральна та матеріальна компенсація», - сказав Юрій Павленко.

Він додав, що ініціюватиме розгляд питання про подальше функціонування польської компанії LOT на території України. Він вважає, що до цієї компанії повинні бути застосовані певні штрафні санкції зі сторони України, у зв’язку з порушенням прав конкретних українських дітей.

Як писав Вголос, чотирнадцять львівських школярів добу провели в залі очікування польського аеропорту через затримку рейсу.

Авіакомпанія LOT пояснює, що школярі з України ночували в аеропорту Варшави через відмову прикордонників видати їм візи. Разом з тим, прикордонна служба Польщі заявляє, що не видала віз українськими школярам, які добу перебували у транзитній зоні Варшавського аеропорту, через відсутність відповідної заявки авіакомпанії LOT.