Про це в прямому ефірі 24 каналу розповіла кореспондентка «Громадського радіо» Ірина Ромалійська.

За її словами у Росії змінилося ставлення до журналістів, у минулих роках їх затримували, допитували.

«Зараз можна нормально, спокійно пройти кордон і не помічати, що хтось за тобою слідкує. Всередині суду вже ретельна перевірка. У них своє бачення вільної преси»,– розповіла журналістка.

З Павлом вона змогла поспілкуватися під час перерви, змогла йому прокричати, що він би хотів що б почули українці від нього. Він відповів: «Хочу, щоб українці про нас, політичних в'язнів, не забували».

На запитання про стан здоров'я він сказав, що тримається. З приводу дівчини, з якою він переписувався і яка є головним свідком, Павло відповів, що вона не зробила вагомого внеску у справу. Сьогодні були навіть готові троє свідків для допитів, тому на думку кореспондентки, прокуратура не буде затягувати з розглядом цієї справи.

Як писав «Вголос», сьогодні, 23 липня, у Ростові-на-Дону розпочався «суд» над українцем Павлом Грибом.

Раніше у Росії суд провів попередні слухання у справі проти незаконно затриманого українця Павла Гриба, якого звинувачують у сприянні тероризму.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, яку приписують Грибу, з березня по травень 2017 року він, перебуваючи на Україні, листувався в інтернеті зі школяркою з Сочі і переконував її закласти саморобний вибуховий пристрій і підірвати його на випускному вечорі 30 червня 2017 року.

Нагадаємо, російський суд у Краснодарі продовжив до липня термін попереднього ув'язнення заарештованого українця Павла Гриба.

1 липня Грибу виповнилося 20 років. Він перебуває у краснодарському СІЗО.

За словами батька юнака Ігоря Гриба, Павло почувається виснаженим та пригніченим.

Як повідомлялося, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року у Білорусі.

Його на автостанції Гомеля викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у якомусь лісі. Більше доби Павла тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де «законно» оформили арешт.

Гриб страждає від портальної гіпертензії та потребує щоденного прийому спеціальних ліків, ЄСПЛ кілька разів просив Росію надати інформацію про його стан здоров'я.

Генконсульство України також неодноразово направляло звернення до російської сторони про можливість обстеження юнака.

Проте, так і не отримавши відповіді, Україна вирішила самовільно відправити групу лікарів, яких до українця не пустили.

У РФ відповідали, що в українця Гриба немає проблем зі здоров'ям.

26 квітня Ігор Гриб повідомив, що з початку цього року на його сина посилився психологічний тиск.