Про це повідомив «Європейській правді» керуючий партнер юридичної фірми "Правовест" Гліб Сегіда, що представляє інтереси затриманого .

"Суд повністю задовольнив подання Печерської районної прокуратури і арештував його на 40 діб. Але ми будемо подавати апеляцію і зараз готуємо її", - заявив адвокат.

На думку Сегіди, у захисту "залізобетонна позиція про неприпустимість арешту". В апеляції вони планують довести, що Платон має українське громадянство і прізвище Коболєв.

Як повідомлялося раніше, питання про громадянство є ключовим, оскільки громадянина України не можна видавати іншій державі у поряду екстрадиції, а також затримувати для екстрадиційного арешту. Захист скандального молдаванина наполягає, що він українець, водночас, СБУ каже про "фальшивий" паспорт, отриманий без набуття громадянства.

Гліб Сегіда також заявив, що суддя винесла рішення про розслідування обставин, за яких В’ячеслав Платон дістав тілесні ушкодження. "Їх видно неозброєним оком, і є медична довідка, де підтверджується, що він має гематоми, зашиб грудної клітини", - каже адвокат.

Захист затриманого каже про політичний характер справи проти Платона, якого нібито "замовило найвище керівництво Молдови".

Як відомо, у вівторок зранку джерела в правоохоронних органах Молдови повідомили про затримання в Україні молдовського бізнесмена В'ячеслава Платона, який підозрюється у причетності до викрадення мільярда доларів напередодні парламентських виборів у цій країні у 2014 році.

Також, у зв'язку із затриманням в Києві розшукуваного Інтерполом бізнесмена В'ячеслава Платона американська юридична компанія Frontier Solutions звернулася до генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням затримати його екстрадицію до Молдови. 

Пізніше офіційні органи підтвердили це затримання.

У причетності до масштабних махінацій підозрюють екс-прем'єра Молдови Влада Філата.