Про це у розмовній студії «Правди.Наживо» розповіла педіатр Львівського «Охмадиту» Андріана Мальська.

«Важливо мати аптечку, бо ніхто ніколи не застрахований від неприємних ситуацій. І перші ліки, які повинні бути в аптечці, – жарознижувальні і протизапальні препарати, такі як «Парацетамол» чи «Ібупрофен». Також дуже важливими є сорбенти, бо часто трапляються отруєння або захворювання шлунково-кишкового тракту. Також дуже важливо мати антисептики та пластирі, краплі до вух та очей, протикашлеві препарати…Багато хто рекомендує брати з собою протиблювотні засоби і спазмолітини, однак я не впевнена щодо цього, адже такі ліки повинен призначати лікар», – каже вона.

За словами педіатра, особливо небезпечним для відпочивальників є ліс, адже у ньому є безліч прихованих небезпек, серед яких – кліщі і змії.

«Якщо ми йдемо до лісу – треба зважати на змій. Ноги мають бути закриті, перед тим, як нагинатись за ягодою чи грибом, варто перевірити, чи там немає плазуна. Якщо ж змія таки вкусила і чітко видно дві ранки на шкірі, як правило – це нога або рука, потрібно мобілізувати кінцівку гілкою чи дошкою, тим, що є на місці…обмотати ременем чи хустиною, промити водою і багато пити», – підкреслює педіатр.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА

«Вголос»