«Тимошенко, яка вже 5 місяців проходить реабілітаційний курс в умовах стаціонару ЦКЛ № 5, порушуючи режим, громадський порядок, ігноруючи прохання медичних працівників про не порушення спокою у медичній установі, ігноруючи будь-які зауваження та прохання співробітників Качанівської колонії, намагалася пошкодити двері у відділені лікарні своїми підборами», – сказано у повідомленні прес-служби ДПС.

Як відзначається у повідомленні, все це відбувалось тоді, коли однопартійці ув’язненої вже покинули територію ЦКЛ.

«Про неправомірну поведінку засудженої, а також про незаконну поведінку її адвоката, який зловживаючи своїм правом на недоторканність, провів відеозйомку телефоном, черговими співробітниками пенітенціарної служби складені відповідні рапорти», – йдеться далі.

У ДПС відзначають, що відеофіксація пенітенціарної служби проводилась у рамках закону та з метою недопущення чергового обмовлення засудженою Ю. Тимошенко співробітників колонії.

«Вкотре роз’яснюємо, що ув’язнена особа відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу має право на проведення одного короткострокового побачення на місяць. У той час, коли ув’язнена Ю. Тимошенко ще за перші два з половиною місці перебування у ЦКЛ, вичерпала річну норму побачень», – наголошують у ДПСУ.

«Також, повторно інформуємо про те, що відповідно до рекомендацій німецьких лікарів клініки "Шаріте" значна кількість зустрічей негативно впливає на процес реабілітації Ю.Тимошенко, у зв’язку з чим лікарі рекомендували максимально обмежити кількість зустрічей на час перебування засудженої у стаціонарному закладі і зосередитися саме на реабілітаційному процесі (про це йшлося у спільній заяві пенітенціарної служби та лікарів ЦКЛ № 5 від 2 серпня 2012 року)», – нагадують у службі.