Повідомляється, що зброя, яку газета називає «смертельною супергарматою», не вимагає ні пороху, ні вибухових речовин, передає ТСН. Вона розганяє 25-кілограмовий снаряд за допомогою електромагнітних рейок, а швидкість боєприпасу може сягати більше 1,5 км на секунду, причому він здатний пробити сім сталевих пластин і залишити по собі отвір 12,7 см у діаметрі.

Також зазначається, що сучасні 6-дюймові гармати ВМС США мають діапазон дії 15 миль (понад 24 км), в той час як діапазон, на який здатний вести вогонь рельсотрон, становить 125 миль (понад 200 км), крім того, він здатний діяти більш ефективно.

ВМС США розробив рельсотрон як потужну наступальну зброю, щоб підривати отвори у ворожих кораблях, знищувати танки і терористичні табори. Більш того, в Пентагоні вважають, що у рельсотрона є потенціал замінити в недалекому майбутньому нинішні системи ПРО – як у більш ефективного і дешевого засобу для того, щоб збивати ракети в небі. Видання опублікувало демонстративний ролик про новий тип зброї.

«Не можна ігнорувати той факт, що Росія володіє здатністю нести звичайні боєприпаси на великі відстані. Ми повинні бути в змозі протистояти таким залпам, — наводить видання слова першого заступника міністра оборони США Роберта Уорка. І електромагнітна гармата потенційно дасть нам можливість зробити це, – додав він.

За його словами, нова зброя буде мати величезне стримуюче значення. Військові інженери погоджуються, відзначаючи, що railgun був би корисний для захисту країн Балтії від Росії або союзників від Китаю в Південно-Китайському морі. При цьому розробка нової зброї стикається з багатьма технічними перешкодами, зазначає видання. Крім того, розробникам доведеться зважити і геополітичні ризики. Китай і Росія бачать рельсорон та інші досягнення в області протиракетної оборони США як зміну балансу сил у світі, — пише газета.

Видання з посиланням на джерела в Міністерстві оборони США відзначає, що робота американських військових над рейковою гарматою не раз ставала метою атак хакерів з Росії та Китаю.

ВМФ США почав працювати над рельсотроном десять років тому і витратив на його розробку понад 5 млрд дол, підкреслює газета.

Як відзначає «The Wall Street Journal», США можуть застосувати нову потужну електромагнітну рейкову гармату для захисту країн Балтії у разі агресії з боку Російської Федерації.