На ці заходи вони змушені піти у зв'язку з тим, що в штаті Каліфорнія (США) в список канцерогенних речовин був внесений 4-метилімідазол, що використовується в карамельному барвнику для Pepsi і Сoca-Cola.

У зв'язку з цим компанії звернулися до постачальників карамелі з настійним проханням змінити процес її приготування, щоб в результаті утворювалося менше цієї речовини. При цьому в офіційних заявах обох виробників підкреслюється, що і нинішній склад їхніх напоїв не становить загрози здоров'ю людини.

"Ми попросили постачальників карамелі піти на цей крок, щоб наші продукти не підпадали під вимогу про розміщення науково необгрунтованих попереджень", - заявив, зокрема, представник Coca-Cola.

Високий рівень вмісту 4-метилімідазолу в Pepsi і Coca-Cola, а також в дієтичних марках цих напоїв виявив Центр з використання досягнень науки в інтересах суспільства. З лютого 2011 року Центр намагається домогтися заборони аміачно-сульфітно карамельних барвників.

В результаті одного з наукових досліджень було встановлено взаємозв'язок між цією речовиною і виникненням ракових захворювань у мишей і щурів. Однак немає жодних доказів того, що ця речовина становить небезпеку для здоров'я людей, вважає американська Асоціація виробників напоїв.