Пожежа з подальшою детонацією боєприпасів на території військового арсеналу в Ічні Чернігівської області спалахнула після чотирьох зафіксованих чатовими вибухів.

Про це під час брифінгу заявив заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Родіон Тимошенко, повідомляє «112 Україна».

«На цей момент за даними оперативної групи Генерального штабу, яка провела опитування вартових на постах, вони підтверджують факт вибухів, тобто підриву, в чотирьох місцях арсеналу, причому ці вибухи були в різних місцях арсеналу, внаслідок чого виникла пожежа», — розповів він.

За словами Тимошенка, пожежа охопила 10 % технічної території арсеналу.

«Протягом останнього часу з території даного арсеналу вивезено близько 50 % боєприпасів великого калібру і з майданчиків, які були на відкритій місцевості, і вони поміщені, ці боєприпаси, на інші арсенали, склади, у підземні укриття, тобто сховища захищеного типу», — додав він.

Водночас повідомляється, що поранених, жертв, травмованих серед військовослужбовців і працівників ЗСУ нема. Також немає повідомлень про жертв і поранених серед місцевого населення.

За фактом вибухів на військовому арсеналі військова прокуратура Центрального регіону розпочала карне провадження за ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України — “Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану”. Винним “світить” від п’яти до семи років в’язниці.

На місці події працює група військових прокурорів на чолі з військовим прокурором Центрального регіону.

Досудове розслідування доручене слідчому відділу Управління СБ України в Чернігівській області. Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Чернігівського гарнізону Центрального регіону України.

Повідомлення щодо розслідування фактів вибухів на території 6 арсеналу Міністерства оборони на Чернігівщині …

Опубліковано Військова прокуратура Центрального регіону України Понеділок, 8 жовтня 2018 р.