Про це під час VIII Форуму Європа-Україна в польському місті Лодзь в неділю заявив депутат німецького Бундестагу, член німецько-української парламентської групи Норберт Шпінрат (СДПН), передає «Укрінформ».

«Думаю, що ми маємо використати усі можливі дипломатичні методи (вирішення конфлікту на Донбасі – ред.). Не уявляю собі можливості вирішення конфлікту військовими методами, бо з цього може розгорітися Третя світова війна», – підкреслив Шпінрат.

Він підкреслив, що постачання українцям зброї призведе до ще більшої ескалації конфлікту, тому потрібно використати усі дипломатичні можливості, зокрема в рамках Мінських домовленостей.

Німецький політик вважає, що економічні санкції, накладені на Росію, роблять свою справу і негативно впливають на економіку, а чергові санкції можуть ще більше погіршити ситуацію там.

Шпінрат повідомив, що Німеччина однозначно підтримує Україну в конфлікті з Росією, однак і сама страждає з економічної точки зору від конфлікту через накладені на РФ санкції.

Німецький політик також зауважив, що Крим з юридичної точки зору є територією України і Берлін робитиме усе, щоб він фактично повернувся до складу України.

Член Бундестагу визнав, що український уряд має право і обов’язок оборонятися у світлі російської агресії в Україні, однак радить не поспішати з озброєнням України, а «дати час на реалізацію домовленостей в Мінську і мати надію, що буде успіх».