На мінських перемовинах Росія вкотре відмовилась обмінювати своїх громадян на українських політв’язнів, серед яких пропонували обміняти і Станіслава Клиха, котрого утримують у РФ.

Про це повідомила у Facebook перший заступник голови Верховної Ради України, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко за підсумками засідання підгрупи у Мінську.

“Українська сторона ще раз підтвердила нашу пропозицію 27 грудня о 12-й годині провести звільнення заручників і політв’язнів. Ми готові негайно помилувати 66 бойовиків в обмін на 19 українців на окупованих територіях Донецька і Луганська. Також ми ще раз підтвердили готовність передати РФ 23 росіян, затриманих і засуджених в Україні, в обмін на 23 українців, незаконно утримуваних в тюрмах РФ… На жодну пропозицію ми не почули згоди”, — написала Геращенко.

Вона зазначила, що РФ і бойовики займають абсолютно деструктивну позицію, Росія категорично відмовляється визнати своїх своїми і називає їх “отпускниками” чи “добровольцами”, забуваючи, що вони насамперед російські громадяни.

“Хоч будь-який статус цих людей залишає їх громадянами Росії. І ця відмова від своїх громадян Росією — дуже показова”, — зауважила перший заступник голови ВР.

Вона також розповіла, що в рамках “гуманітарного жесту” Україна навіть готова була піти на компромісні варіанти, дзеркально звільнити людей, котрі мають важкі діагнози чи проблеми зі здоров‘ям. Було, зокрема, запропоновано звільнити громадянина РФ Седикова в обмін на політв‘язня Кремля Клиха. “Тобто ми готові до різних компромісних форматів, але по всіх пропозиціях отримали відмову”, — сказала Геращенко.

Раніше повідомлялося, що Росія захопила три українські військові катери.

На захоплених суднах перебували 23 моряки.