Таку думку в інтерв’ю «Главкому» висловив лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

За його словами, такі самі спроби були у 2006 та 2009 роках, коли Путін перекривав газовий вентиль. «Так само і тоді не дуже далекі в своєму розумінні геополітичної ситуації європейці говорили, що це двосторонні проблеми України і Росії. Це – не двосторонні проблеми двох держав. Це питання енергетичної (і не тільки) безпеки усієї Європи», - наголосив політик.

Гриценко нагадав, що знадобилося кілька років, перш ніж європейці це зрозуміли і почали вирішувати проблему диверсифікації газу, почали по-іншому, консолідовано формувати позиції щодо «Газпрому».

На думку Гриценка, мирний план Порошенка, розроблений ним, очевидно, із щирих міркувань, з самого початку був приречений. «Є велика, потужна, економічно і у воєнному відношенні сильніша Росія-агресор, що вже анексувала Крим і відкрито дестабілізує Донбас. І є слабша і в економічному, і в політичному, і у воєнному відношенні, Україна-жертва. І з позиції жертви, не маючи відповідно потужного дипломатичного багажу, потужної переговорної позиції, пропонувати сильному агресору від себе можна тільки план здачі», - підкреслив він.

Лідер «Громадянської позиції» вважає, що мирний план за таких умов міг би бути успішним, якби він був запропонований, наприклад, «великою сімкою», або Америкою разом з ЄС. «Тобто тими потужними державами і міжнародними спільнотами, які мають набагато більше, ніж Україна, важелів впливу на Росію і Путіна зокрема, які можуть стиснути навколо Росії і Путіна кільце різного роду санкцій, які можуть змусити російського президента змінити свою агресивну позицію і забезпечити моніторинг дотримання цих мирних домовленостей», - додав Анатолій Гриценко.