Представник України в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук заявив, що переговори в Мінську з представником Росії Борисом Гризловим проходять в досить відвертому форматі.

Про це заявив, повідомляє "Сегодня".

"Коли зараз, проводячи переговори в Мінську ... А вони, до речі, починаються з участю представника України, представника Росії і тільки модератора ОБСЄ – більше нікого немає. І саме там йдеться відверте, оскільки і я, і пан Гризлов давно знаємо один одного, ми говоримо дуже відверто і говоримо таке, що може не подобатися заздалегідь. А потім, коли вичерпується на такому рівні переговорний процес, при необхідності ми запрошуємо представників ОРДЛО. Тобто, щоб було зрозуміло, що Тристороння контактна група – це переговори в форматі "Україна – Росія – ОБСЄ", а ОРДЛО запрошується, якщо є проблема. А далі там вже йде великий стіл переговорів. Коли приводиш приклади, які записані й підписані російською стороною, а їх – понад десятка, то представник РФ відповідає, що мовляв, така склалася ситуація", – розповів Марчук.

У той же час він нагадав, що в 2014 році міжнародна коаліція, "яку з великими складностями вдалося створити і Президенту, і українському зовнішньому відомству", доклала дуже багато зусиль, щоб зупинити російську агресію.

"І ми добре пам'ятаємо, коли в тому ж 2014 році завдяки цим зусиллям були зупинені активні бойові дії наступального характеру і була встановлена, як її називають, контактна лінія, а я її називаю де-факто лінія фронту, протяжністю 426 км. Але ми дуже добре пам'ятаємо і будемо пам'ятати, що рівно через чотири місяці Росія, яка підписала в 2014 році три документи в Мінську, порушила їх всі і почала активні наступальні дії, зайняла Дебальцеве і фактично зайняла +1642 кв. км української території і важливий залізничний пункт "Дебальцеве", – зазначив Марчук.

Разом з тим він підкреслив, що крім потужних Збройних Сил, важливою зброєю в боротьбі з РФ для України залишається єдність суспільства.

"Найголовніша зброя у війні з Росією, крім, безумовно, Збройних Сил, – єдність нашого українського суспільства. У Мінську допомагає те, що ти знаєш, що той, хто проти тебе розуміє, що у тебе за плечима потужні Збройні Сили та консолідована українська нація. А найголовніше – нам допомагає те, що ми повністю переконані, що Україна переможе", – додав Марчук.