Стрілки годинника необхідно буде перевести на годину назад о четвертій ранку. У цей день ви зможете поспати трошки довше, пише «Сегодня».

У медиків існує низка аргументів проти переходу на зимовий час, в першу чергу, вони стосуються негативного впливу на здоров'я людей і штучного освітлення в загальному енергоспоживанні. Тому сезонне переведення годинників в деяких країнах скасоване.

Вперше ідея переведення годинників виникла в 17 столітті, її автором був сам Бенджамін Франклін. Під час перебування в Парижі політик зауважив, що вже в той час люди любили засиджуватися вечорами, випалюючи величезну кількість свічок і масла для новомодних в той час ламп. І він подумав, що зміна часу всього на годину дозволила б заощадити величезну кількість ресурсів.

Потім вже Німеччина і Англія в 1916 році офіційно перейшли на літній час з метою економії енергії: навесні стрілки всіх годинників переводилися на годину вперед і поверталися назад восени. З тих пір годинник почали переводити більше ста країн.

Таким чином, переведення годинників здійснюється для того, щоб люди могли працювати довше і, при цьому, менше використовувати штучне освітлення. Адже і зараз ми встаємо на початку світлового дня, а лягаємо значно пізніше його кінця.

 

«Вголос»