Перше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року і було приурочене до святкування 1500-річчя міста, хоча ця дата є дуже умовною. З 1987 року День Києва став постійним офіційним святом, повідомляє «112 Україна».

Президент Петро Порошенко та прем'єр-міністр Володимир Гройсман привітали киян та гостей міста зі святом.

Під час святкування Дня Києва (27 травня) буде перекрито рух транспорту Хрещатиком і зберігається посилений режим несення служби поліцейськими.

«Обмежено рух транспорту Хрещатиком, також охороняємо пішохідну зону на Подолі і є патрулі по всьому місту. Надзвичайний режим зберігається. Звісно, нарядів менше, ніж було в останні три дні, коли було багато закордонних вболівальників (під час проведення фіналу Ліги чемпіонів), але достатня кількість», – повідомив начальник поліції Києва Андрій Крищенко.

Водночас на запитання журналіста, коли буде демонтовано фан-зону на Хрещатику і відновлено рух транспорту, Крищенко відповів, що це станеться після святкування дня Києва, однак точної дати не назвав.

У Департаменті культури КМДА анонсували низку заходів та подій до Дня міста.

Так, у Центральному будинку художника Національної спілки художників України (вул. Січових Стрільців, 1-5) до 27 травня триває виставка «Художники Києва – рідному місту», яка представляє історію міста Києва через образотворче мистецтво. 

Цьогоріч у рамках проекту презентують близько 300 живописних і графічних творів, сюжетно пов'язаних із Києвом.

У четвер, 24 травня, розпочався і триватиме до 30 травня Міжнародний фестиваль дитячо-юнацької творчості «Сонячний каштанчик». Він відбуватиметься на кількох локаціях: в Інтернаціональному парку, Національному музеї народної архітектури та побуту у с. Пирогів, культурно-розважальному комплексі «Бінго» та Міжнародному центрі культури та мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневий палац), де 28 травня відбудеться гала-концерт.

Вихідними днями (26-27 травня) у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (вул. Лаврська, 19) відбудеться ярмарок народних майстрів, де демонструватимуть традиційні ремесла.

Там відвідувачі матимуть можливість побачити майстрів за роботою, поспілкуватися та перейняти їхній досвід. На ярмарку можна буде придбати вироби гончарства, вироби з дерева, ткані килими та доріжки, вироби із лляної та конопляної тканин, український традиційний одяг, вироби зі шкіри, соломи, лози; прикраси, музичні інструменти, дитячі іграшки тощо.

У неділю, 27 травня, на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відбудеться традиційний захід програми святкування Дня Києва – Міський фестиваль хорового мистецтва «Пісня над Дніпром».

У фестивалі візьмуть участь близько 30 кращих хорових аматорських колективів з усієї України, а завершить програму виступ Національного академічного українського народного хору ім. Г. Г. Верьовки.

О 13:00 27 травня на головній сцені «Фестиваль чемпіонів» (локації, що відкрилася на Хрещатику до фіналу Ліги чемпіонів УЄФА) розпочнеться масштабна святкова концертна програма за участю Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру, УАФЕА «Калина», капели ім. Л. М. Ревуцького, Національного ансамблю солістів «Київська камерата», гурту барабанщиць DRUM Art, гурту G-ART, Національного академічного оркестру народних інструментів України (НАОНІ).