Віцепрем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає реалістичним розпочати перемовини про вступ до Європейського Союзу після завершення виконання Угоди про асоціацію України з ЄС.
Про це повідомляє “Укрінформ“.

Що стосується вступу в ЄС, ми чітко заявляємо про те, що із завершенням виконання Угоди про асоціацію ми вважаємо реалістичним розпочати перемовини про кандидатство і про членство України в Європейському Союзі. Я вважаю, що це реалістичний сценарій таких подій”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Водночас вона зауважила, що для виконання Україною Угоди про асоціацію потрібна ефективна взаємодія між Верховною Радою, Урядом і президентом.

“Якщо якась ланка на цьому шляху проявляє слабкість або неконструктивність, то кожний день затримує наш рух до Європейського Союзу і до Північноатлантичного альянсу також”, – акцентувала віцепрем’єр.

У цьому контексті вона нагадала, що Парламент нещодавно ухвалив “абсолютно безпрецедентний документ” – Енергетичний додаток до Угоди про асоціацію.

“Тепер для нас важливо, щоб не тільки парламент і уряд зробили свою роботу, а щоб це якось прозвучало і було закріплено на наступному саміті (Україна – ЄС, який відбудеться 8 липня – ред.), щоб все ж таки Президент Зеленський підписав цей ухвалений закон, і ми могли рухатися далі”, – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Вона також акцентувала на необхідності виконання кожним міністерством своїх зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію.

Нагадаємо, що представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук упевнений, що Конституцію України треба змінювати, а конституційну комісію відновити.