Україна вимагає від Росії пояснень щодо проведення так званого "перепису населення" на тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.

Про це заявив радник Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Головченко під час засідання Постійної ради ОБСЄ в четвер у Відні, передає "Укрінформ".

Він заявив, що Україна звертається з вимогою до російської делегації роз'яснити цілі так званого "перепису населення" в окупованих Росією частинах Донбасу, про що СММ інформувала в своїх останніх щоденних доповідях.

Український дипломат зазначив, що факт того, що особи, які проводять цей "перепис", повідомили СММ про заборону спілкування з Місією, "викликає додаткове занепокоєння тим, що зібрана інформація буде використана для залякування місцевих жителів".

Україна вкотре наголошуємо російській стороні на необхідності забезпечення повного і безпечного доступу СММ до окупованих частин Донбасу, щоб мати змогу звітувати про безпекову ситуацію, а також моніторити та підтримувати повагу до прав людини та основних свобод.

Нагадаємо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала проведення окупаційною “владою” самопроголошених республік на Донбасі перепису населення. Зокрема зазначається, що 14 жовтня 12 осіб з непідконтрольних урядові районів Донецької області сказали спостерігачам, що взяли участь у переписі населення.