Про це повідомляє informnapalm.

У 2014, коли Олександру було лише 16 і він ще вчився у школі, йому довелося покинути рідний дім в окупованому бойовиками Донецьку і разом з батьками стати вимушеними переселенцями, переїхавши до Львівської області. Він професійно займався програмуванням і зміг застосувати свої навички проти бойовиків, які окупували його рідний Донецьк.

Першим волонтерським стартапом Олександра, який згодом привів його до Українського кіберальянсу (UCA), стало створення інтернет-ресурсу для злому російських бойовиків і найманців «Армії Новоросії».

Цей ресурс тривалий час імітував закриту соціальну мережу для реєстрації адептів «русского мира» успішно збирав особисті дані, поштові адреси та телефони терористів, які згодом передавалися у базу центру «Миротворець», волонтерам міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm і українським Хактивістам.

Саме завдяки первинним даним, зібраним у результаті цієї ініціативи, активістам Українського кіберальянса, до якого Олександр потрапив у 2016 році, вдалося провести ряд успішних кібероперацій, серед яких злом організації «Союз Добровольців Донбасу», зломи військових комендатур російської окупаційної адміністрації, а також російських пропагандистів і їхніх кураторів з Кремля.

З 2016 Олександр приєднався до Українського кіберальянсу. В якості учасника спільноти він реалізував ще один цікавий стартап - додаток «CropUkrop» під Android, яке маніпулював агресивним бажанням адептів «русского мира» нести руйнування, проводячи DDos-атаки на сайти спільноти InformNapalm, центру Миротворець та інших ресурсів.

Додаток симулював DDos-атаку, при цьому витягував усю корисну інформацію зі смартфона «атакуючого». 

Через десятки російських сайтів пропагандистів і блогерів, до яких хактивісти UCA дістали несанкціонований доступ, було підготовлено грунт для популяризації програми «CropUkrop».

За 7 днів було заражено і зламано понад 2500 телефонів, серед яких зустрічалися не тільки рядові любителі «русского мира» з окупованої території Донбасу, а й активні бойовики, російські військовослужбовці та пропагандисти з території РФ.

«Вголос»