Про це у коментарі Вголосу повідомив директор астрономічної обсерваторії ЛНУ ім. І.Франка Богдан Новосядлий.

«Так, є незручності під час переходу, деякі люди навіть відчувають ці проблеми, але, я думаю, що це більше надумано»,  – сказав він.

За його словами, що повернення України 27 жовтня на свій поясний або стандартний час –  природно для довготи на якій знаходиться держава – від заходу до сходу.

Богдан Новосядлий також вважає неправильною відмову від переходу весною на літній час. «Щоб не виникало ніяких незручностей, ми також повинні, як і держави ЄС, переходити на літній час», – повідомив Богдан Новосядлий.

Так, багато незручностей виникає з Росією, яка не переходить на зимовий час. «Це не тільки незручно, але й шкідливо для здоров`я», – додав він.

У зимовий період діти в школу приходять ще вночі, а температура перед сходом сонця – мінімальна. В результаті, діти дихають холодним повітрям, яке не встигає нагріватися, а це збільшує рівень простудних захворювань.

«Жити за літнім часом постійно, на мою думку, веде до послаблення народу чи нації», –  зазначив Богдан Новосядлий.

Зараз, при наявності економних світильників, проблема не так в економії світла, як у тому, щоб вставати задовго до сходу сонця. «Така проблема є складніша та несе більше шкоди, ніж переведення годинників два рази на рік», – повідомив Богдан Новосядлий.

Нагадаємо, 27 жовтня, о 4:00 годині Україна перейде на зимовий час, перевівши стрілки годинників на годину назад.