Про це повідомив голова конкурсної комісії, сформованої для обрання перевізників на обслуговування низки автобусних маршрутів у Львівській області Олег Лазар під час другого туру конкурсу сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Таку заяву Олег Лазар зробив у відповідь на запитання голови правління Львівського обласного відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів» Ярослава Грибальського про те, чи є у перевізників, які беруть участь у конкурсі, транспортні засоби, якими можуть безперешкодно користуватися люди із обмеженими можливостями.

«Постанова Кабінету міністрів від 2008 року зобов’язувала, щоб на кожному маршруті були транспортні засоби для обслуговування людей із особливими потребами. Сьогодні ми маємо 2014 рік, але досі немає навіть інформації по всій Львівській області про те, де є такі транспортні засоби. Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, де також є вимога про наявність транспорту для осіб з обмеженими можливостями», – сказав Ярослав Грибальський.

У відповідь на це члени робочого органу конкурсу пояснили, що наявність таких автомобілів є не основною, а додатковою умовою конкурсу і, що наразі автобус для неповносправних людей є лише в перевізника на 131 маршруті.

В свою чергу Олег Лазав заявив: «Бачимо, що сьогодні за маршрути б’ються, придумують невідомо які заяви, а забезпечити автобусами із низькою платформою для інвалідів чомусь не можуть. Це перевізникам не вигідно. Колись ми до такого допрацюємось, що один із конкурсів відмінимо у зв’язку з тим, що не забезпечено автобусів із низькою платформою. Я звертаюся до перевізників, щоб на другий конкурс були добавлені такі автобуси. Якщо їх не буде, ми діятимемо відповідно до чинного законодавства».

Зазначимо, що сьогодні у Львівській ОДА відбулося продовження конкурсу на обслуговування 113 приміських та міжміських маршрутів, який розпочався 16 липня. Попри те, що процес обговорення в конкурсі є відкритим на голосування можуть бути присутні лише члени конкурсної комісії.