Про це повідомив депутат Львівської обласної ради, член фракції Народного Руху України Олександр Ганущин, посилаючись на Закону України «Про Державний Бюджет України на 2013 рік», повідомляє прес-служба Львівської крайової організації Народного Руху України.

«На те, що вибори перенесуть на весну наступного року опосередковано вказує кілька причин. Перша - занадто дорого можуть коштувати сім нових колег у обласній раді. Сім млн. гривень за сім нових депутатських мандатів – це доволі дорого. Але найголовніша причина в іншому - відсутності власне самих коштів. Як випливає з дод. № 3 до проголосованого Верховною Радою України Закону України «Про Державний Бюджет України на 2013 рік», обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів складає на всю державу аж ... 19 млн. гривень», - відзначив Ганущин.

Окрім цього, політик наголосив на тому, що на рішення щодо проведення довибрів до місцевих рад, окрім фінансових, також, впливають і політичні чинники: «На додачу - ситуація у Центральній виборчій комісії після виборів. Чи буде там політичне рішення здійснити необхідні дії, вчинити необхідний розподіл видатків? Не переконаний. Зрештою Львівщина не єдина де мали б відбутися проміжні вибори. Всі кошториси слід згрупувати, збити докупи, домогтися погоджень Мінфіну, зрештою, змін до Закону України "Про Державний Бюджет України на 2013 рік", котрі полягатимуть у збільшенні видатків на вказану статтю. Фінансувати проведення виборів з місцевих бюджетів заборонено, та й звідки там такий ресурс?»

Зважаючи на це, Олександр Ганущин прогнозує, що найбільш імовірним часом проведення довиборів до місцевих рад, в тому числі, і до Львівської обласної ради, є весна наступного року. «Тому, прогнозую, що у режимі реального часу вибори відбудуться не 27 січня, а ближче кінця березня 2013 року», - резюмував політик.

Нагадаємо, 3 грудня Львівська обласна територіальна виборча комісія прийняла рішення про проведення довиборів до Львівської обласної ради. Датою проведення довиборів до облради буде неділя 27 січня 2013 року.