Через політичні переконання та підтримку на президентських виборах Януковича керівництво Хотинської РДА (Чернівецька область) вимагає звільнення директора Рукшинської ЗОШ, керівника первинного осередку СДПУ(о) Сергія Шишковського, – повідомив Хотинський райком СДПУ(о).

Директора Рукшинської ЗОШ, керівника первинного осередку СДПУ(о), котрий представляв на президентських виборах Януковича, Сергія Шишковського намагалися звільнити ще в травні цього року. Тоді представники громади села пікетували РДА і новопризначений керівник району Зіновій Новіцький пообіцяв, що директора ніхто чіпати не буде. Однак, 18 липня, – повідомляє райком СДПУ(о), – незважаючи на те, що Сергій Шишковський перебував у відпустці, його запросив голова РДА і без пояснення причин запропонував до вечора подати заяву на звільнення за власним бажанням. 19 липня збори мешканців села висловилися на підтримку директора школи. Вчитель Надія Медяк заявила, що звільнення Сергія Шишковського є проявом політичних репресій, а звернення колективу до Президента та місцевої влади з проханням припинити тиск на директора та педагогічний колектив залишаються без відповіді. Заступник секретаря райкому СДПУ(о) Марія Ковальова закликала провладні політичні сили району до співпраці, а владним органам запропонувала не визначати, хто до якої партії належить, а спільно вирішувати нагальні проблеми громади. Учасники зборів заявили про свій рішучий намір відстоювати директора Сергія Шишковського, за керівництва якого розпочалося і ведеться будівництво нового корпусу школи, з’явився комп’ютерний клас, активізували свою роботи художні та спортивні гуртки, учні почали здобувати призові місця на всеукраїнських олімпіадах та різних конкурсах.

Як повідомила заступник голови РДА Інна Худіківська, яка курує гуманітарну сферу, про тиск з боку керівництва РДА на директора Рукшинської ЗОШ Сергія Шишковського їй нічого не відомо, факт зустрічі з ним голови РДА вона заперечила. За її словами, за вказівкою з області відповідними органами дійсно ведеться перевірка заяви окремих мешканців села про зловживання Сергієм Шишковським своїм службовим становищем під час виборів, порушення ним виборчого законодавства, зокрема, спонукання мешканців села на підтримку Віктора Януковича, передачу за це їм певних коштів. Інна Худіківська запевнила, що ці звинувачення є обґрунтованими, а окремі, допущені Сергієм Шишковським порушення виборчого законодавства, зафіксовані на відеоплівку, однак РДА в процес розгляду цієї скарги не втручається. Вона підтвердила факт сутички у день голосування, що виникла на виборчій дільниці між Сергієм Шишковським, як представником В.Януковича, та представником обласного штабу В.Ющенка Михайлом Сеничаком, який нині працює на посаді заступника голови ОДА. Сергій Шишковський чинив супротив допуску у день голосування Михайла Сеничака на виборчу дільницю з помаранчевою символікою. Інна Худіківська заявила, що не має сумніву в тому, що РДА у цій ситуації діятиме виключно у межах діючого законодавства.

ЗІК