Про це Вголосу повідомили у прес-службі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області.

ДУ ОНПС висловило занепокоєння станом виконання природоохоронних заходів, які фінансуються з коштів охорони навколишнього природного середовища. Станом на 1 жовтня цього року виконавцям заходів фактично виділено лише 5,6 млн. грн., що становить 21% від загальної суми.

Як відомо, що у травні 2012 року сесія Львівської обласної ради затвердила Програму соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2012 рік. 

Додатком до цієї Програми є Перелік першочергових природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюється з фонду ОНПС у складі обласного бюджету.

Цим «Переліком…» у 2012 році передбачено фінансування 106 природоохоронних заходів на загальну суму 28,0 млн. грн. Йдеться про такі екологічні потреби регіону, як розробка та здійснення регіональних програм охорони довкілля і раціонального використання природних ресурсів, моніторинг екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах, будівництво, реконструкція та ремонт водопровідно-каналізаційних систем та очисних споруд, а також будівництво полігонів ТВП.

В ДУ ОНПС наголосили, що невиконання зазначених заходів призведе до погіршення екологічної ситуації в області та підвищення рівня соціальної напруги серед населення.