Причиною такої непопулярності стала непрацездатність старовинного ґаджета – в ньому не вистачає кількох деталей.

У грудні минулого року цей екземпляр вже виставляли на продаж за 170 тисяч доларів на інтернет-аукціоні eBay, але тоді також не знайшлося охочих його придбати. Цього разу представники Christie's розраховували виручити за цей лот не менше $80 тисяч, але учасники торгів максимально запропонували за нього всього лише 52 тисячі, повідомляє Yoki.ru.

Власником комп'ютера Apple-1 зараз є колишній працівник Apple Джо Копсон. Справні комп'ютери цієї моделі користуються значним попитом. Так, в 2010 році інший Apple-1 був проданий на торгах Christie's за $213 тис., а кілька місяців тому на торгах Sotheby's подібний комп'ютер пішов за $374,5 тис.

Майбутні легенди комп'ютерної індустрії Стів Джобс і Стів Возняк презентували Apple I, створений в 1976 році, в клубі Homebrew Computer Club, після чого на молодих комп'ютерщиків звернув увагу власник першого в світі комп'ютерного магазину Byte Shop, розташованого в каліфорнійському місті Маунтін-В'ю. Вже на наступний день нові партнери уклали угоду про постачання 50 комп'ютерів Apple I.

Чесно кажучи, комп'ютер Apple I комп'ютером зовсім і не був. У сучасній термінології це була «материнська плата», яку треба було підключити до джерела живлення, побутового телевізора і клавіатури. Виготовляли його в гаражі Джобса, а продавали в роздріб за $666,66. Головною відмінністю було те, що комп'ютер вже був зібраний і готовий до роботи, тоді як конкуренти продавали лише набори деталей.

Джерело: rosbalt.ru