Про це у коментарі Вголосу розповів новообраний народний депутат від ВО «Свобода» Руслан Кошулинський сьогодні.

За словами «свободівця», опозиційні фракції не були присутніми на засіданні підготовчої орггрупи, коли її головою обирали Володимира Литвина. Він пояснив, що опозиційні фракції в знак протесту проти дій Партії регіонів і її сателітів просто покинули засідання.

Руслан Кошулинський зазначив, що опозиціонери намагалися внести в порядок денний засідання підготовчої групи питання про персональне голосування нових народних депутатів. Проте регіонали і комуністи на цю пропозицію не погодилися.

«Ми навіть погодилися, навіть домовлялися про те, щоб пакетом проголосувати за керівні органи цієї погоджувальної ради. Тобто нас не цікавлять керівні посади в цій погоджувальній раді. Ми погоджуємося на будь-яку пропозицію Партії регіонів, лишень щоби вони погодилися поставити в порядок денний перше питання про підготовку документу, який би засвідчив бажання всіх політичних сил, які є в парламенті, всіх фракцій першим питанням нового пленарного засідання сесії поставити питання про те, щоби включити це в систему «Рада-3», яка забезпечить персональне голосування депутата», – розповів свободівець.

Проте, за його словами, це питання в порядок денний засідання підготовчої групи не включили, і тому, в знак протесту три опозиційні фракції покинули засідання.

«Вони без нас обрали Литвина керівником. Хоча Литвин був присутній там як представник Партії регіонів, а не як позафракційний. В документах, які нам роздали, він представляв Партію регіонів. Сьогодні на 16 годину я буду присутній на розмові з паном Литвином, який вже говоритиме від імені цієї більшості, яка обрала його керівником підготовчої групи до проведення першого пленарного засідання, і я буду орієнтуватися про подальший перебіг», – додав Руслан Кошулинський.

Дата засідання нової сесії ще невідома.

«Цього ніхто не знає. До 13 грудня має відпрацювати ця погоджувальна комісія. Після цього може відбутися сесія», – зазначив Кошулинський.

На уточнююче запитання, чи сесії до 13 грудня можна не очікувати, депутат відповів ствердно.

«Можна не очікувати сесії. Але вона може бути в будь-який момент з огляду на те, що там є більшість представників від провладних фракцій – комуністи і Партія регіонів. До них долучилися ще два представники від самовисуванців – це Жванія і Калєтнік, які зібрали по 15 підписів від самовисуванців. Вони також голосували в унісон з Партією регіонів», – додав Руслан Кошулинський.