Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

«Ми працюємо над проектом, відповідно до якого на вул. Липинського на обох тротуарах будуть збудовані велосипедні доріжки. Підрядник, власне, чекає на проект, щоб розпочати будівництво», - зазначив керівник проектного інституту «Львівдіпрокомунбуд» Олег Хаврона.

Як розповів представник підрядної організації «Онур» Олександр Добоні, велодоріжки пролягатимуть по усій вул. Липинського – від пр. Чорновола і до вул. Хмельницького.

«Разом з ремонтом тротуарів ми облаштовуватимемо і велодоріжки», - додав Олександр Добоні.

«Справді, серед львів’ян зараз дуже високі очікування початку анонсованого будівництва велодоріжок. У квітні завершилися ремонти доріг на вулиці Городоцькій (від Ряшівської до Виговського) і Липинського. Звичайно відсутність велосипедної доріжки на проїжджій частині цих вулиць викликає збурення у велоспільноті міста. Але Липинського і Городоцька характеризуються високою інтенсивністю руху, який організовано в 4 смуги, а тому, з огляду на безпеку велосипедистів, вирішено на цих вулицях велосипедні доріжки збудувати на тротуарах і травниках. Зараз проектанти працюють над проектом велодоріжок по пішохідній зоні вул. Липинського і вже у травні ремонтники розпочнуть роботи. На цій вулиці, швидше за все, з’явиться перша велодоріжка у Львові. На вулиці Городоцькій на відтинку від Ряшівської до Виговського попередньо планувалося зробити велосипедні смуги на дорозі. Але недостатня для 4-автомобільних і 2-велосипедних смуг ширина проїжджої частини змусила переглянути це рішення. Запропоновано влаштувати подвійну виділену велодоріжку по травнику з непарної сторони вулиці. Мені відомо, що на цій ділянці вулиці Городоцької буде здійснюватися ремонт каналізації, а після цього буде ремонтуватися пішохідна зона і, сподіваюся, що вже до кінця літа між Ряшівською і Мотозаводом проляже велодоріжка.

Зараз дуже важливо почати будувати велодоріжки на тих вулицях, де вже відремонтовано дороги. Особливості процесу реконструкції полягають в тому, що, перш за все, ремонтуються магістральні дороги з інтенсивним рухом. Ремонт тротуарів трохи відстає по черзі, але саме на цих вулицях задля безпеки велосипедний рух доцільно організувати на пішохідній зоні. Думаю, що з ремонтом тротуарів ми отримаємо перші ланки майбутньої велосипедної мережі міста, і вже цього року велосипедисти почнуть їздити по якісних і безпечних велодоріжках», - повідомив радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олег Шмід.

Також, за інформацією Олега Хаврони, проектний інститут найближчим часом приступить до роботи над проектом з будівництва велодоріжки по вулицях Ряшівській проектованій – Науковій - Стрийській. «Це буде велокільце, протяжність 30 км, яке буде з’єднуватись з Кінг-Кросом та новим стадіоном», - зазначив Олег Хаврона. Олег Шмід додав, що через місяць-два ця веломагістраль почне будуватися.