Як повідомляє Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів), уже о 08:00 біля чергового райвійськкомату утворилася черга з двох десятків військовозобов’язаних. На своїх робочих місцях уже перебували офіцери та працівники військового комісаріату. Перший день виявився надзвичайно напруженим і гарячим.

Як розповів тимчасовий виконувач обов’язків військового комісара Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного ОРВК, підполковник Владислав Заришняк, загальне завдання на першу чергу четвертої хвилі мобілізації для військового комісаріату становить більше ніж 300 осіб. Сюди підпадають й офіцери запасу, і сержанти, і солдати, які мають досвід служби в армії та відповідну військову облікову спеціальність.

«Роботу з підготовки до мобілізації ми розпочали ще в грудні. А вже в січні почали виконувати заходи оповіщення населення. На цей час розіслано понад три тисячі повісток військовозобов’язаним, які перебувають на нашому військовому обліку. У тому числі вручено особисто в руки близько 50% повісток від загального бойового завдання з мобілізації. Слід зауважити, що загалом у перший день до нас завітало понад 60 осіб. Це значно більше, ніж у попередніх хвилях мобілізації. Це свідчить, що свідомість людей виросла, і вони усвідомлюють загрозу для Батьківщини у зв’язку з подіями, які нині розгортаються на Сході країни», – зазначив комісар.

У черзі стояли чоловіки різного віку. Серед них були і добровольці, які прийшли у військкомат без повістки, і не тільки із західного регіону. Одним з таких був колишній мешканець Донецька Олег Т., який охоче поділився своєю історією життя і громадянською позицією.

«Моя мати з Донецька, а батько зі Львова. Ще коли я був маленьким, сім’я виїхала на Донбас. Понад 30 років я жив і працював там. Мав свою справу. Фірма якраз була біля Донецького аеропорту. Коли почалися бойові дії, я вирішив покинуту свою малу батьківщину і стати вимушеним переселенцим. Не підтримую ідеологію так званих «ополченців» і виступаю за єдину Україну та Донбас в її складі. Саме тому я тут», – розповів Олег.

До речі, як зауважив начальник відділення обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу, майор Василь Мазяр, згаданий вимушений переселенець прийшов у військкомат з військово-обліковим документом, який засвідчує його непридатність до служби в армії в мирний час на основі висновків військово-медичної комісії Кіровського РВК м. Донецька 2001 року.

«Та це не спинило його прийти у військовий комісаріат в іншому регіоні та в такий спосіб показати свою відданість державі та патріотизм. Звичайно, ми його скеровуємо на додаткове медичне обстеження, за яким буде ухвалено остаточне рішення. Втім його бажання захищати Україну в будь-якому разі не залишиться поза увагою і, безперечно, слугуватиме прикладом для інших громадян», – підкреслив майор Василь Мазяр.

Особливостями цієї хвилі мобілізації поділився заступник військового комісара, підполковник Вадим Худолей: «По-перше, зазнав суттєвих змін порядок проходження медичної комісії для військовозобов’язаних, яких призивають за мобілізацією. Зокрема, її проводять поглиблено. Сто відсотків громадян здають певний перелік аналізів включно на визначення групи крові. Проходять психологічно-професійний відбір на основі тестових завдань. Це можна порівняти з кандидатами для вступу у військові навчальні заклади. По-друге, якщо раніше військовозобов’язаних скеровували для проходження служби в конкретні визначені бойові частини, то тепер їх направляють у навчальні центри для перепідготовки або поліпшення фахового рівня. Для нашого регіону це переважно 184 навчальний центр при Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Певну частину буде скеровано і в інші навчальні центри на території України».

Загалом із Львівської області планують призвати орієнтовно 3000 осіб.