Про це на сесії ЛОР під час інформації про результати перевірки тимчасовою контрольною депутатською комісією Львівської обласної ради роботи Львівської обласної клінічної лікарні повідомив голова комісії Михайло Блавацький, інформує кореспондент Вголосу.

Він зазначив, що під час своєї роботи комісія отримувала скарги від пацієнтів про те, що за перебування у палаті лікарні з нормальними умовами потрібно платити у ці благодійні фонди певні суми. За палату у відділенні кардіохірургії пацієнтам кажуть платити 20-30 тисяч гривень і більше.

Крім того, комісія виявила порушення у господарській діяльності обласної клінічної лікарні. Зокрема з’ясувалося, що лікарня передає свою білизну для прання приватному підприємству, а вартість прання одного кілограма білизни приблизно 7 гривень.

«Де ж логіка? Можна було купити дві великих побутових пральних машини, прасувальна там працює і можна було створити власний комплекс, а відповідно зберегти чималу суму коштів», – пояснив Михайло Блавацький.

Він додав, що також в обласній лікарні є переплата за енергоносії у розмірі орієнтовно 800 тисяч гривень. Не задоволені депутати й тим, що 500 метрів квадратних лікарні орендують «різноманітні кіоски та продуктові магазини», і це в той час, коли «в палатах деколи знаходяться по 6-8 пацієнтів». Саме велика кількість кіосків та кавових апаратів, навколо яких багато смітників найбільше вразила членів контрольної комісії. Михайло Блавацький сказав, що перший поверх обласної клінічної лікарні нагадав йому «Краківський базар у 80-х роках – неможливо пройти».

Заслухавши інформацію голови комісії, депутати прийняли рішення продовжити роботу тимчасової контрольної комісії, а також додали до проекту рішення пункт про доцільність перебування на посаді головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Михайла Гички. За це рішення проголосували 68 депутатів.