Законопроект щодо надання російській мові статусу офіційної, внесений на розгляд ВРУ лідером СПУ Олександром Морозом, покликаний зняти напругу в українському суспільстві, заява ж Новоженця про те, що він є антиукраїнським ― чергова провокація, ― заявив „Вголосу” перший секретар Львівського обласного комітету СПУ Євген Таліпов.
„Ми вважаємо, що Мороз вніс від імені фракції цей законопроект на розгляд ВПУ з однією ціллю ― допомогти знизити гостроту політичної боротьби, показати демократизм нової влади, показати, що мовне питання не є сьогодні каменем спотикання в Україні. Переконаний, що Ростислав Новоженець не бачив, не читав цей законопроект, але засуджує. Це його стиль. Це відверта провокація”, ― сказав Євген Таліпов.
Євген Таліпов також наголосив, що на відміну від соціалістів та „нашоукраїнців”, які роблять реальні кроки щодо зближення Заходу та Сходу України, Янукович та есдеки пробують нав’язати українському суспільству думку про гостроту мовної проблеми, демонстративно користуючись лише російською мовою у офіційних виступах.
„Для нас, соціалістів, положення Конституції України про державний статус української мови є основним, і надання російській мові статусу офіційної лише повинно засвідчити утвердження демократичних принципів у суспільстві”.
Євген Таліпов планує звернутися до новопризначеного голови Львівської ОДА з вимогою покласти край пропокативним заявам голови ЛОО УРП „Собор” Ростислава Новоженця, які, як вважають соціалісті, скеровані перш за все на саморекламу останнього.
Як повідомляв "Вголос", керівництво ЛОО УРП „Собор” вважає законопроект народного депутата України Олександра Мороза щодо надання російській мові офіційного статусу антиукраїнським.
12 січня 2005 року народний депутат України Олександр Мороз подав на розгляд Верховної Ради Проект Закону про внесення змін до Закону України „По мови в Українській РСР”.