Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Мирослав Сеник провів робочу зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіаном Феслером.
Про це "Прес-Тайм" повідомили в прес-службі Львівської ОДА.
Як зазначає прес-служба, Мирослав Сеник високо оцінив тісні гуманітарні та економічні взаємостосунки, які склалися між Швейцарією та Україною, навів позитивні приклади діяльності успішних українсько-швейцарських підприємств на території Львівщини та висловив сподівання на розширення співпраці.
Окремо перший заступник голови ОДА подякував за активну гуманітарну діяльність громадянину Швейцарії отцю доктору Роберту Готу, який теж брав участь у зустрічі.
Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні зазначив, що Львів - це перше місто, яке він відкрив для себе в Україні.
"Надзвичайно важливим є те, що Президент України Віктор Ющенко, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко намагаються покращити імідж України в світі. Я нещодавно сказав віце-прем'єр-міністрові України з питань євроінтеграції Олегові Рибачукові про те, що Україна та Швейцарія мають спільну рису - обидві європейські країни не є членами ЄС. І на даному етапі позитивним є те, що і центральна, і місцева влада України спрямовують усі зусилля на налагодження якнайтісніших взаємостосунків з Європою", ― сказав Крістіан Феслер.
Сторони обговорили також ряд питань задля покращення інвестиційного клімату в регіоні та сприяння діяльності тут швейцарських інвесторів, розширення швейцарської гуманітарної місії на Львівщині.
Зовнішньоторговельний оборот Львівщини товарами з Швейцарією у І кварталі 2005 року склав 3 635,1 тис. дол. США, або 1,2% від загального обсягу зовнішньої торгівлі області, в тому числі експорт 104,1 тис. дол. США (0,8% всього експорту) та імпорт 3 531,0 тис. дол. США (2,2% всього імпорту).
Юридичними та фізичними особами Швейцарії на 1 квітня 2005 року в економіку області інвестовано приблизно 27,2 млн. дол. США, що становить 7,7% від загального обсягу іноземних інвестицій. Всього у регіон вкладено 352,1 млн. дол. США іноземного капіталу.
Загалом на території області зареєстровано 8 підприємств, що утворені спільно з швейцарськими партнерами. Найбільші інвестиції швейцарських підприємців вкладені в АТ "Світоч" (виробництво кондитерських виробів), CУШАТ "Весна"(пошиття одягу), ТзОВ "Аква-Еко" (реалізація та виробництво мінеральних вод), ТзОВ "Трускавець-інвест" (реабілітаційне лікування), ТзОВ "Міжнародна клініка відновного лікування" (медичні послуги).