Перший заступник міського голови Львова вважає не аргументованими звинувачення у корупції, висловлені на адресу міської влади нардепом Олексою Гудимою.
„Такі заяви не можна робити, роблячи з людини штатного винного ― не важливо кого, і пришивати офіційно ярлики, що хтось є корупціонером і злодієм. Подібні заяви без аргументації наносять шкоду побудові правової держави”, ― заявив Василь Кравців.
Перший заступник міського голови вислови здивування з приводу заяви нардепа, оскільки Олекса Гудима як експерт, на його думку, мав би розуміти, що залучення інвестиції був єдиним способом врятувати міську ТЕЦ.
„У 2002 році міський голова і я відпрацювали механізм і домовились з інвесторами, що за базу будемо приймати інвестиційні засади, які передбачають вливання інвестицій, відпрацювання і повернення тих інвестицій, відбувається відповідний заробіток інвестора і на цьому припиняється їхня діяльність. Те, що вклали інвестори, переходить у комунальну власність. Таким чином, у договорі передбачається заробіток, який є у частині 80%, для того, щоб ми швидше розрахувалися з інвестором і все швидше перейшло у комунальну власність. Тоді швидше буде заробляти комунальне підприємство”, ― наголосив Василь Кравців.
Він уточнив, що ніхто не закладав ТЕЦ-1, а лише сам об’єкт, адже сама ТЕЦ має «неспівмірну вартість, а об’єкт ― іншу”.
Аргумент Олекси Гудими, що вкладені Львівською міською радою 6,265 млн. грн. на реконструкцію ТЕЦ-1, що, на його думку, мало би призвести до зміни умов старої угоди і перерозподілу часток, для Василя Кравціва не є вагомим. Рада вклала кошти у інші генератори, кабельні траси та ін. Отож, співвідношення 20 на 80% є нормальним, а тому заяви Олекси Гудими є „голослівними”.
„20%, що закладені в умові по ТЕЦ ― там і залишається, а 80% ― це погашення вкладених інвестицій. Це називається компіляцією бачення і не підосновано ні технічно, ні економічно”, ― зауважив Василь Кравців.
За словами Василя Кравціва, через 7 років від свого заснування ТзОВ „Енергія” має перейти у комунальну власність міста.
25 січня на прес-конференції нардеп Олекса Гудима зазначив, що в першу чергу корупція чиновників Львівської міської ради стосується підприємства з виробництва електричної та теплової енергії ТзОВ „Енергія”, співзасновником якого є ЛМКП „Львівтеплоенерго”. Олекса Гудима розповів, що Львівська міська влада виділила 6,265 млн. грн. на реконструкцію ТЕЦ-1, що, на його думку, мало би призвести до зміни умов старої угоди і перерозподілу часток. У відповідь на депутатське звернення перший заступник міського голови Львова Василь Кравців пообіцяв, що на початку 2004 року буде розглянуто питання про внесення змін в установчий договір ТзОВ „Енергія” при розгляді результатів діяльності підприємства. Однак, за словами нардепа, цього зроблено не було. Олекса Гудима також запевнив журналістів, що має документальні докази про створення інших підприємств, які засновані на 100-відсотковій комунальній власності міста Львова, а їх співзасновниками, за його словами, є найближчі члени сімей найвищих посадових осіб міста Львова. У цих підприємствах, за його словами, немає жодного відсотку долі для міста Львова.