Петро Адамик – керівник фракції ГП «Пора» у Львівській міській раді

Пане Петре, як Ви оцінюєте результати вчорашньої сесії Львівської міської ради? Чи краще вона організаційно була підготовлена порівняно з попередньою, оскільки минулого разу депутати мали серйозні претензії до виконавчих органів щодо підготовки проектів рішень? 

Минула  сесія була прикладом того як має відбуватися взагалі сесійне засідання у Львівській міській раді. Відсутність дискусій говорила про те, що попередні 3 тижні всі питання були пропрацьовані на комісіях, у тому числі на відкритій бюджетній комісії, питання, які були не готові просто переносилися.

Можна сказати, що виконавчі органи виправились і відгукнулися на спільний заклик керівників фракцій про бажання депутатів працювати і допомагати їм?

Одначно. Я позитивніше оцінюю на сьогодні роботу виконавчих органів. Хоча завжди є претензії, якісь побажання. Вчорашню сесію підготовлено було добре. Як керівник фракції був задоволений.

Що стосується конкретних питань порядку денного, зокрема виділення ділянки під стадіон до Євро… Наскільки якісно був підготовлений цей проект рішення, оскільки до нього теж були свої претензії?

Ми зробили свої поправки. Але ми дали можливість міському голові реалізувати своє бачення тих моментів, щоб у Львові був хороший якісний стадіон. Ми свідомі того, що на міжнародний конкурс просто фізично не було часу. В цьому вина виконавчих органів однозначно.

Як відомо, Львів зобов’язали до 2010 року забезпечити всю інфраструктуру до Євро. В нас цейтнот з часом.

Тому на сьогодні ми зробили все, що просив міський голова, віддали ділянки на УКБ. Тепер це його гриза, ми все що могли зробили. Ми готові ще допомогти, але ті закиди, які лунали що депутати не можуть проголосувати за ділянку, були як мінімум безпідставні.

Як відома фірма «Зеленбуд» заявила про свої претензії на ділянку під стадіон. Крім цього керівник фірми, коментуючи рішення про виділення цієї ділянки, зазначив, що в ньому ніде не йдеться про ВАТ «Зеленбуд», а лише про Львівське ремонтно-будівельне управління зеленого будівництва. Наскільки ця проблема може завадити реалізації рішення?
Ми ж не є формалістами. Є буква закону, є дух закону. Ми вчора зобов’язало міського голову врегулювати юридичні проблеми. Це було зроблено окремим протокольним дорученням.

Ваша думка з приводу ситуації навколо газети «Ратуша»...

Всі керівники фракцій виступають за продовження фінансування газети «Ратуша». Вчора у розмові із Андрієм Івановичем Садовим переконував його вийти з ситуації мирним шляхом. Невиплата зарплати є одним з гріхів, люди ні в чому не завинили через те, що Андрій Садовий і Микола Савельєв мають якісь особисті амбіції. Колектив «Ратуші» ні в чому не завинив.

Я вважаю Миколу Савельєва хорошим журналістом, але дуже поганим менеджером.

Журналісти «Ратуші» та редактор Савельєв припинили голодування, оскільки сьогодні виконком виділив 152 тис. грн. на газету, стільки ж планується затвердити ухвалою міськради через два тижні. Наскільки реально знайти кошти для газети?

Звичайно, що реально. Ухвалу можна підготувати за ніч, було б бажання.

Всі депутати Львівської міської ради будуть голосувати за пропозицію фінансування газети «Ратуша». Це було погоджено, тільки чомусь ніхто вчора це не вніс в порядок денний. Можна було навіть з голосу внести це питання.