ФК «Шахтар» планує збудувати у Львові академію футболу.  Як повідомляє газета «Сегодня», з посиланням на віце-президента «Шахтаря» Бориса Колеснікова, академія міститиме 8-10 футбольних полів, зокрема поля зі штучним покриттям. Будівництво академії хочуть розпочати вже весною.  Очікується, що до того часу Львівська міська рада вирішить всі юридичні питання пов’язані із виділенням відповідної площі землі і протягом зими буде зроблено проектування. Вголос попросив почесного президента ФК «Карпати» Петра Димінського прокоментувати таку співпрацю міської влади з керівництвом донецького клубу.

- Ви знаєте, я до цього в принципі відношуся нормально, крім одного: львівській владі протягом всього часу, що я займаюся футболом, а це вже біля 9 років, ми весь час ставили питання про будівництво футбольної школи. В різні часи в нас були певні домовленості, підписувалися протоколи намірів, які до сьогодні не виконуються з різних причин. В першу чергу мабуть через непорозуміння мого особистого з владою. Але якщо влада путає Карпати і Димінського то…

Я кілька разів пропонував владі викупити у мене футбольний клуб і робити так, як вони вважають за потрібне. Протокол, який був підписаний вже про створення Народної команди передбачав, в тому числі, передачу комплексу «Україна»: це стадіон «Україна» і прилеглі до нього 17 га землі, на якій «Карпати», ще десь 7 років тому розпочали будівництво 4-ох футбольних полів. Але так ми і не завершили, тому що влада не виконала своїх зобов’язань.

Я в принципі не проти, якщо Ахметов, а я думаю він знайде спільну мову з владою, будуватиме академію. Але таке відношення влади до «Карпат», я вважаю, ненормальним явищем.

Чому пріоритети віддаються ФК «Шахтар», а не команді, яка є у Львові?

Це вже питання, мабуть, патріотизму влади. Взагалі, я вважаю, що така влада, яка є сьогодні у Львові немає права, скажемо так, на своє існування. Але це питання нехай вирішують вболівальники, мешканці Львова тощо. Я з питанням академії для всієї західної України (не лише для Львівщини, «Шахтаря» або «Динамо» Києва) звертався до всіх. Починаючи від мера міста і, закінчуючи Президентом України. Але, на жаль, я це питання так і не вирішив. Тому, можливо, Ахметов вирішить. Це буде великий плюс. Не важливо хто академію побудує. Головне, щоб це дійсно була така академію, як я про неї думав. В принципі я мав розмову з Рінатом Леонідовичем. В мене ніяких заперечень немає. Якщо йому влада дасть можливість, то я буду лише радий, що він побудує таку академію. Мені цього не вдалося. Хоч це пізно, але все таки побудує.

Скільки сьогодні «Карпати» інвестують в розвиток академії футболу при Інфізі?

Мені зараз складно сказати. Я знаю, що ми побудували поле останнього покоління зі штучним покриттям. Це спільний проект з єдиною державною структурою – з львівським училищем фізичної культури. Ми зробити євроремонт у гуртожитку. Там навчається близько 90 дітей.

Де, на Вашу думку, у Львові можна збудувати такий комплекс на 8-10 полів?

Тільки там, де сьогодні будується новий стадіон. В мене є така підозра, що це і є те місце, де влада обіцяє побудувати новий стадіон під Євро-2012 і вона сьогодні, я думаю, робить страховку для себе. Тому, що туди вкладені народні гроші і треба буде якось звітуватися перед людьми.