Петро Колодій зазначив, що обласна рада стала майданчиком для обговорення дуже складної, болючої, неоднозначної сторінки історії українського та польського народів.

"На мою думку, ті трагічні події потребують досліджень, публікацій, тобто необхідно розповідати правду про те, що сталося. Водночас ми не повинні уникати діалогу на цю болючу тему із нашими сусідами-поляками. А на заяви, які ображають гідність українського народу, повинна бути належна реакція української влади", - зазначив Петро Колодій.

Як відомо, цього року минає 70-та річниця Волинських подій, в яких загинуло тисячі мирних людей. Зовсім недавно стало відомо, що в сеймі Польщі зареєстровано проект ухвали про визнання ОУН та УПА злочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення так званих "Східних Кресів" у 1939-1947 р. Саме таке трактування з боку польських політиків спонукало Львівську обласну раду до проведення круглого столу. Планується, що учасники круглого столу сформулюють проект звернення до центральних органів влади, яке депутати ухвалять на наступній сесії обласної ради.