«Сьогодні ми зібралися обговорити питання, яке передусім є питанням енергетичної безпеки України та питанням залучення інвестицій в Західний регіон, - зазначив Петро Колодій. - Тема енергетичної незалежності є однією з найактуальніших в Україні, особливо сьогодні. Для львівської громади, яка завжди була локомотивом державності в країні, питання видобутку власних енергетичних ресурсів стоїть особливо гостро.

Безумовно, розробка родовищ сланцевого газу на території України значно зменшить залежність України від російського газу, залучить мільярдні інвестиції в економіку країни і області, збільшить надходження до державного та місцевих бюджетів та сприятиме створенню нових робочих місць.

З іншого боку, не можемо не наголосити на тому, що тема видобутку сланцевого газу в Україні є новою, ще не достатньо вивченою. Тому Львівська обласна рада, яка представляє інтереси багатьох територіальних громад Львівщини, перед тим, як ухвалити будь-яке рішення, має отримати відповіді на багато запитань. Передусім, чи запитання стосуються екологічних ризиків.

Не є досконалою і законодавча база України в цьому питанні. Тому сьогодні ми, представляючи інтереси нашої громади, для того, щоб не зробити чогось на шкоду своїм дітям, мусимо вивчити це питання, підійти до нього дуже виважено. У нас є дуже багато запитань, які цікавлять нас, які цікавлять нашу громаду.

Сподіваємося, що під час сьогоднішньої зустрічі представники компанії «Шеврон» разом з науковцями нададуть відповіді на більшість запитань, і у нас буде можливість випрацювати позицію стосовно перспектив видобутку сланцевого газу на території нашої області».