Останнє пленарне засідання Львівської облради спонукало уважних спостерігачі звробити висновок про нові тенденції у таборі «Нашої України»: вочевидь екс-голова Львівської ОДА Петро Олійник має серйозні наміри повернутися в активну публічну політику.

Після того, як Петро Михайлович склав губернаторські повноваження та обійняв посаду радника президента, він відійшов у тінь. Втрата ним адміністративного ресурсу серйозно вдарила і по його авторитету як голови ЛОО НСНУ. Подейкують, що обласна партійна організація НСНУ сьогодні відчуває досить серйозні проблеми з фінансуванням, а відтак і з кадрами. Рейтинг пропрезидентської партії на Львівщині неухильно падає. Останнє спонукає її членів на вибір: задуматися над тим, як покращити ситуацію в самій партії або ж уважніше придивлятися до інших політичних проектів та пропозицій.

Повернення Олійника до активної політики може  загальмувати цей об’єктивний процес. Але для Олійника залишився тільки одна стежка для повернення у публічну політику – Львівська обрада, депутатом якої він є.

Відомо, що Олійник дуже рідко з’являвся в сесійному залі облради в часи, коли був губернатором. Довший час він уникав облради і після своєї відставки. Але от вже друге засідання підряд він у приходить у зал пленарних засідань активний, як понос: виступає з заявами і жваво реагує на те, що відбувається. Активізувалися і «птєнци гнізда Петрова» - депутати, які належать до кола наближених Петра Олійника.

Саме група Олійника, до якої зараховують депутатів Яворівського, Старовойта, а також голову облради Сеника, на минулій сесії під час розгляду майнових питань розіграла веселу піар-сценку під гаслом «негайно вдосконалимо процедуру прийняття майнових питань».

З одного боку, бажання депутатів продати обласне комунальне майно якомога дорожче слід тільки вітати. І такі дії однозначно до вподоби телеглядачам та виборцям. Але з іншого – у нас виникло багато запитань до Олійника та Ко з цього приводу.

По-перше, де була їхня активність раніше, коли всі ці майнові питання проходили слухання в комісіях, затверджувалися президією та обговорювалися у фракціях? Хто заважав Сенику внести пропозицію щодо обов’язковой оцінці цього майна та встановленню мінімальної ціни до розгляду на сесії? Це ж чистий цирк: голова Львівської облради почіхав потилицю і на око почав оцінювати вартість приміщень, які виставляються на продаж: « Тут, я думаю, треба виставити ціну 5 000 гривень за метр, а там – 4 000 гривень!». Чому 5 тис. грн. за метр, а не 3 чи 6 тис. грн.? Бо так Сеник сказав? Він не тільки мистецтвознавець, але й оцінювач майна?

Взагалі такі дії керівника облради, які змахують на погано підготовлений експромт, виглядають шокуюче, як і їхня підтримка депутатським корпусом.

По-друге, хочеться спитати у Олійника та Ко, особливо у Сеника, що він буде робити, якщо інші депутати, які на відміну від них готуються до сесій і працюють в комісіях, образяться, та відмовляться у подальшому голосувати за майнові питання, тим більше за умов, коли це перетворюється на спектакль декількох акторів? Адже не факт, що об’єкти, які вже затверджено на продаж чи викуп, таки дійсно будуть приватизовані, тим більше після того, як Сеник волюнтаристськи встановив мінімальну ціну їхнього викупу. До того ж, як повідомив той таки Сеник, сварячи інших за те, що пропонують зміни до рішень облради з голосу, в бюджеті на цей рік вже є недостача, адже там не враховано необхідність покриття боргів типографій та виплати зарплати їхнім звільненим працівникам. А на дворі вже червень. Поки гроші від приватизації надійдуть в бюджет, мине як мінімум три місяця. Коли ж ці гроші освоювати?

Однак про це все сьогодні, здається, ні Сеник, ні Олійник не думають. Для них важливіше інше. Цей дует, передусім Олійник, хоче сьогодні продемонструвати свій вплив на облраду. Можливо, саме тому ми вже майже не чуємо про «Нову Галичину», члени якої прогнозовано перетворилися на пасивних, натомість заворушився Олійник та наближені до нього депутати.

Підставою для його активності є ще й те, що свого часу фракція НСНУ та міжфракційне об’єднання «Наша Україна» в облраді затвердили принцип ротації своїх голів. Тому формально перед Олійником відкрита дорога до того, щоб очолити фракцію НСНУ, а можливо і все об’єднання «Наша Україна». Але для цього потрібно довести депутатам, що Олійник все ще на дещо впливає і когось контролює. Саме це і відбувається сьогодні.

Разом з тим, вважаємо, що новостворений тандем Сеник-Олійник є таким же ситуативним, як і свого часу інший: Олійник-Батенко. Голова облради Сеник останнім часом припускається у своїй діяльності суттєвих помилок, від відставки його рятує лише те, що депутати просто не мають альтернативи. А от Олійник такою альтернативною для більшості може стати, тим більше в умовах, якщо відбудеться різке загострення політичної ситуації на Львівщині.