Вчора у Львові відбулося друге засідання Львівського громадського форуму щодо кадрової політики в області, у якому взяв участь новопризначений голова Львівської ОДА Петро Олійник.
На зустрічі учасників форуму та нового губернатора обговорювалися питання призначення керівників управлінь та комітетів у Львівській облдержадміністрації, основні напрямки роботи нової влади, а також можливості співпраці між владою та громадськістю.
Голова Львівської ОДА Петро Олійник зазначив, що для ефективної діяльності влади необхідно забезпечити відкритість і моральність тих, хто надалі керуватиме областю. „У нас мало часу і дуже багато роботи”, - наголосив він.
За словами Петра Олійника, він був дуже здивований, коли дізнався, що зарплата голови держадміністрації в чотири рази менша, аніж зарплата народного депутата, та навіть попри це він розуміє наскільки велика відповідальність покладена на нього.
На думку Петра Олійника, наслідком „помаранчевої революції” стали дуже високі очікування людей, а тому дуже важливим є формування відкритої влади. Проте за словами новообраного губернатора, „лише конструктивна критика дисциплінує владу, а маргінали не мають права на те, щоб критикувати владу”.
Розповідаючи про принципи, якими керувався і керуватиметься голова ЛОДА при призначенні нового керівництва області, Петро Олійник відзначив такі риси як моральність, авторитетність та професійність. За словами Петра Олійника, він сам не знає інтегральної формули моральності, проте дуже хотів би знайти її. А оцінюючи людей він орієнтується на їхню поведінку на виборах, схильність до крадіжок, відповідальність та авторитетність людини серед оточення.
Відповідаючи на питання щодо призначення заступників, голова ЛОДА, Петро Олійник сказав, що не мав часу проводити конкурси і фестивалі на заміщення посад. „Я призначив людей, яким довіряю, ці люди відомі на політичному ринку Галичини, я ж не привіз їх з Китаю”, ― зауважив він
Тому, на думку Петра Олійника, немає причин сумніватися у їх компетентності.
Окрім того, як зазначив голова ЛОДА, його заступники тепер працюватимуть не за галузевим а за функціональним принципом, що дозволяє зменшити їхню кількість. Ще однією цікавою заявою стало повідомлення Олійника, що тепер в ЛОДА залишилось 5 вільних машин.
Серед основних завдань, які ставить перед собою нова влада, Петро Олійник назвав очищення влади та повернення довіри до неї, а також святкування 750-річчя Львова та 1000-ліття Белза
Перше засідання Львівського громадського форуму відбулося 3 лютого. На ньому обговорювалися установчі організаційні засади діяльності, принципи та завдання форуму. ЛГФ це вільне постійно діюче зібрання громадян, які представляють різні сфери суспільного життя Львівщини. Основним завданням, які ставить перед собою Форум це налагодження співпраці місцевої спільноти та влади, сприяння динамічній розбудові суспільства а також заохочування громадян до участі у підготовці політичних та економічних рішень. Ініціатором та патроном Форуму є Патріарх Любомир Гузар, до Форуму також входять: о. Борис Ґудзяк, о. Мирон Бендик, Іван Вакарчук, Олександр Фільц, Ярослав Рущишин, Маркіян Іващишин, Віктор Неборак, Любов Максимович, Роман Іваничук, Микола Горинь, Ярослав Грицак, Тарас Возняк та інші.