«Впродовж останніх днів мер Львова Андрій Садовий і контрольовані ним засоби інформації підняли істерію навколо режиму роботи ринку «Південний», намагаючись сформувати у городян думку, що все це робиться під примусом Писарчука. Хочу ще раз сказати, що на злодієві і шапка горить.

За логікою Садового, в місті потрібно було б закрити не тільки «Південний», а всі торговельні центри, а акцент чомусь робиться на цьому ринку. Проваливши підготовку міста до епідемії грипу, особливо у медичних закладах, пан Садовий шукає винних там, де їх немає.

Влада чомусь закликала священнослужителів обмежити богослужіння, натомість в звичному режимі в місті працюють майже усі кнайпи. Карантин в школах і дитячих садочках був оголошений запізніло, адже без дискусій це необхідно було зробити на декілька днів раніше. Львівські лікарі опинились заручниками ситуації та іноді ціною власного здоров’я надавали допомогу, адже не мали навіть достатньої кількості захисних масок, не кажучи вже про необхідні прививки проти грипу. В результаті багато лікарів першими опинилися на лікарняних ліжках. Натомість ми не почули жодних слів подяки цим мужнім людям зі сторони міського голови. Не кажу вже про те, що лише вчора перша міська поліклініка Львова отримала теплопостачання, бо мер Львова так і не зміг вчасно полагодити котельню на вул. Руській.

Що гарно зуміла влада, так це розгорнути свій PR та підігріти панічні настрої городян, що лише шкодить людям, особливо медичним установам, можливості яких обмежені. На екранах місцевих телеканалів ми бачили стурбованого мера, а не фахових лікарів та керівників медичної галузі, які б радили мешканцям як вберегтися від грипу. Натомість саме ринок «Південний» у перші дні епідемії надав допомогу дитячим лікувальним закладам міста.

Наголошую, до цього часу жодного офіційного звернення міського голови Львова з проханням закрити ринок, до адміністрації не надходило. А тому, хочу нагадати, що ринок «Південний» - це майже три тисячі підприємців, що винаймають тут торгівельну площу і незалежно ведуть свій бізнес. В ситуації, що склалася,  кожен з них має право самостійно приймати рішення - працювати йому в ці дні чи ні.

Завдання ж адміністрації забезпечити належні протиепідемічні заходи для тих, хто вирішив працювати, що і робиться всіма доступними засобами. Персонал ринку в перші дні своїми силами було забезпечено індивідуальними засобами захисту, вирішено також за рахунок експорту з Польщі за власні кошти  придбати індивідуальні маски не тільки для працюючих на ринку, а й для його відвідувачів.

На ринку круглодобово працює медпункт, щогодини проводиться  хлорування, вологе прибирання (до речі, вода на ринку вже давно подається круглодобово). Якби так само оперативно спрацювала міська влада, проблем у місті на сьогодні було б набагато менше.