Зокрема, бібліотеці подаровано багатотомні видання етнографічних матеріалів, зібраних Чубинським, Яворницьким, Грінченком, Гнєдичем, Франком, Гнатюком, Димінським, Колессою, Кольбергом. В цих книгах дослідники зібрали пісні, казки та прислів’я з усієї України.

«Жертвуючи гроші на книги, народний депутат Петро Писарчук продовжує добру справу відомих українських меценатів, таких як Симиренко, Милорадович, Чикаленко. Петро Іванович не словом, а ділом виконує програму по національному відродженню», - наголосив голова правління ГБФ «Фундація імені Григорія Нудьги» Анатолій Бурдейний.

За його словами, окрім власне раритетних видань, особливий науковий інтерес представлятимуть помітки на полях книг. Також серед подарованих бібліотеці видань є двотомний збірник Колесси “Мельодії українських народних дум”, укладений і виданий на гроші Лесі Українки та її чоловіка.

«Згадана добірка має особливу вартість через комплексність матеріалів: вони охоплюють усі українські етнічні терени, включно з Вороніжчиною, Холмщиною і Гродненщиною. Хронологічно це збірники 1872-1928 років, доповнені факсимільним виданням творів О. Кольберга (8 томів). До їх збору та публікації були причетні видатні вчені», - прокоментував подаровану збірку директор Львівської універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник.

За його словами, ці видання будуть цінним масивом інформації для дослідників фольклору, етнографії, народної музики – в першу чергу для студентів консерваторії та університету, а також для аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів.

Наразі подаровані видання мають пройти наукове опрацювання, але вже з наступного року вони будуть доступними для відвідувачів бібліотеки.
Крім цього, як розповів Іван Сварник, наступного року бібліотека розпочне оцифрування подарованих книг, щоб вони були доступними широкому колу користувачів.