Петро Писарчук – голова Львівської обласної організації Партії регіонів, народний депутат.

Пане Петре, як Ви прокоментуєте вчорашні події на сесії Львівської облради і обрання головою представника «Свободи»?

Нічого страшного не сталося. Думаю, у тих, хто взяв на себе сьогодні відповідальність за ситуацію на Львівщині, а це в основному «Свобода» і Фронт змін, вистачить здорового глузду не творити в обласній раді якогось політичного протистояння, нових шоу, а сконсолідувати всіх депутатів для того, щоб вирішувати багато проблем у нашому регіоні.

Наша фракція, хоч в 4 рази менша за «Свободу», але у ній переважна більшість людей – це керівники високого штибу, з великим досвідом, які вже не раз доводили свою ефективність на різних посадах. Тому заганяти їх в якусь там опозицію було б дуже не розумно з боку нового керівництва обласної ради. Навпаки, треба було б використати їх потенціал для того, щоб на Львівщині ситуація ставала кращою.

Тобто Партія регіонів готова брати участь у прийнятті рішень і в опозицію не збирається до більшості в облраді?

Яка може бути в обласній раді опозиція? Якщо дивитися на ті функції, які передбачає закон про місцеве самоврядування в обласній раді, то Партія регіонів може бути в опозиції хіба що до злодійства, до непрофесіоналізму, до політиканства. До цього ми бути в опозиції.

Але якщо «Свобода» і Фронт змін почнуть поправляти ситуацію, яка склалася на Львівщині з розкраданням бюджетних коштів, з розкраданням майна; якщо почнуть наводити лад у тих земельних корупційних скандалах, про які писала преса, то ми тільки обома руками за і будемо підтримувати ці кроки.

В обласній раді ще не обрано заступників і не розподілено комісії. Чи веде переговори ПР з цього приводу?

Щодо заступників, то навряд, бо створилася нова коаліція «Свобода» і Фронт змін. Ці дві політичні сили напевно і будуть формувати президію облради. Але на голів комісій у фракції Партії регіонів є достатньо претендентів.

Яких саме?

Візьміть Сендегу Олександра Степановича (начальник ГПУ «Львівгазвидобування»), візьміть Піха Богдана Петровича (начальник «Львівської залізниці»), візьміть Козяра Михайла Миколайовича (ректор Львівського держуніверситету безпеки життєдіяльності МНС України), візьміть Круця Василя Олексійовича (головний лікар Стрийської центральної районної лікарні).

Тобто йдеться про комісії за їх профілем?

Так, за їх профілем.

Хто очолить фракцію Партії регіонів?

Василь Михайлович (Горбаль) не захотів бути депутатом обласної ради, тому я не бачу більш гідного кандидата як Олександр Степанович Сендега. Думаю, фракція підтримає таку пропозицію.