Про це заявив голова Волинської обласної організації ВО «Свобода» Анатолій Вітів, інформує власкор «Вголосу».

У заяві «свободівець» констатував, що в парламенті утворилася «ширка» з представників владної коаліції та «регіоналів», які в палкому пориві об’єдналися для того, щоб здати частину українського суверенітету, прикриваючись пустопорожньою риторикою.

«16 липня 2015 року увійде в історію України як приклад свідомої і цинічної зради політиками українських національних інтересів, яка відбувалася під пильним поглядом іноземців та була оформлена в псевдопатріотичні, пустопорожні виступи Президента і народних депутатів. Коаліція в особі фракцій «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту» і «Батьківщини» в єдиному пориві об’єдналися з «Опозиційним блоком» та олігархічними групами та аплодували одне одному, здаючи частину українського суверенітету. Шукаючи виправдання своїм учинкам, Порошенко й інші агітатори за привілегії для Донбасу говорили про мінські угоди, які Україна має обов’язково виковувати в односторонньому порядку. Але чому вони сором’язливо промовчали про те, що світове співтовариство зрадило Україну, пообіцявши їй захист після здачі ядерної зброї, а тепер забуло про це? Чому ніхто з палких агітаторів-проштовхувачів змін до Конституції про спецстатус Донбасу не згадував про невиконання Росією жодних угод, щоденні смерті наших героїв? Можливо, тому, щоб отримати моральне задоволення, коли всім їм щиро аплодували «регіонали» з «Опозиційного блоку»?».

«Через бездарних і продажних політиків, які нині керують державою, Україна є звичайним об’єктом політики, з якою ніхто не рахується. Я пригадую, як під схожі бурхливі аплодисменти в парламенті українських горе-політиків з колоніальним світоглядом здавали українську атомну зброю. Як ратифіковували Будапештський меморандум. Україна сьогодні побачила не 288 «справжніх державників», а малоросів і пристосуванців, через яких упродовж тривалого часу змушений страждати український народ. Саме відсутність державницького мислення в української влади, патологічна схильність до торгівлі суверенітетом, приниження перед ворогом, відсутність політичної волі до кардинальних змін і є основною загрозою для існування України. На жаль, якість тих політиків, які підтримують якісь особливі статуси для російських бандитів й окупантів, відповідає рівню колоніального рабства. А ментальні раби не спроможні побудувати міцну й незалежну державу, як і захистити її від агресора», – наголосив Анатолій Вітів.

Зазначимо, що сьогодні ВРУ включила до порядку денного проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та направлення законопроекту до КСУ.