Про це повідомила сьогодні під час круглого столу «Вибір Галичини» виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Соломія Саврук, інформує кореспондент «Вголосу».

На її думку, виборці певні в тому, що ті кандидати, які брали безпосередню участь у АТО, здатні краще вирішувати нагальні проблеми держави, бо депутати не воюють.

«У виборців проскакувала думка, що ця людина пройшла війну, а я їй можу допомогти тим, що віддам за неї голос. Отже виборці прагнули надати саме цим людям інші інструменти впливу на ситуацію в країні, за допомогою яких можна проводити системні реформи», – сказала Соломія Саврук.

Виконавчий директор також додала, що у неї складається відчуття, що галичани не думали про нову Верховну раду як про ту, яка буде працювати протягом тривалого часу.

«Я не впевнена, що наші громадяни йшли на вибори з метою обрати новий склад ВРУ строком на 5 років. Люди не думали про те, що саме ці депутати зможуть реформувати Конституцію чи приймати нові закони. На їх погляд, сьогодні треба вирішувати проблему нагальну – здобуття миру і стабільності», – підкреслила Соломія Саврук.

За її словами, кандидати в народні депутати і політичні партії зрозуміли такі настрої громади і тому «підкупали» виборця популістичними лозунгами і обіцянками.

«Як такого прямого підкупу не було, проте кандидати у нардепи демонстрували себе на телебаченні одягнутими у військову форму, їздили на БТР, брали участь у волонтерському русі», – сказала виконавчий директор.