Про це повідомляє «Agence France-Press» з посиланням на інформаційну службу місцевого уряду, передає телеканал «Дождь».

Скільки людей постраждало з боку демонстрантів, а скільки – з боку поліції, не уточнюється. Також невідомо, які травми отримали постраждалі. Деяких із них несли на ношах, відзначає агентство.

Десятки поліцейських прорвалися у натовп протестувальників на майданчику в районі Монгкок, намагаючись розігнати їх за допомогою гумових палиць. У поліції заявили, що правоохоронці надали «мінімальний опір», коли протестувальники «несподівано вирішили перетнути» обмежувальні лінії. Демонстранти сказали, що ніяк не провокували поліцію.

Протести в Гонконзі вже тривають 19 днів. Вони почалися з демонстрації студентів, які вимагали демократичних реформ. Протести почали вщухати з початку минулого тижня, коли намітилися перспективи переговорів лідерів демонстрантів з владою. Однак з п’ятниці заворушення спалахнули з новою силою через зрив діалогу.

Між Гонконгом і Пекіном працює угода «одна країна, дві системи», що дає громадянам право на вираження протесту. Студенти та активісти руху Occupy Central вимагають провести в 2017 році в Гонконзі прямі вільні вибори місцевої адміністрації (яка, в свою чергу, обирає головного міністра). Пекін планує допускати до виборів тільки схвалених спеціальною комісією кандидатів.